Αστέρας – ΟΦΗ 1-1: Ισορροπία στην Τρίπολη για τους… σωσμένους Αρκάδες και Κρητικούς

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΟΦΗ, με το παιχνίδι των δύο… άνετων να λήγει 1-1. Ο Αλάγκμπε άνοιξε το σκορ στο 12′, οι Κρητικοί ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Γκρόζντανιτς στο 53′.

Ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Η αναμέτρηση τελείωσε 1-1. Οι δύο τους έφτασαν στους 35 βαθμούς και είναι άνετοι στις ψηλές θέσεις του μίνι πρωταθλήματος

Το ματς είχε μπόλικες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Ο Αλάγκμπε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 12ο λεπτό, ενώ στο 53ο λεπτό ο Γκρόζντανιτς έβαλε αυτογκόλ, μετά από γύρισμα του Μπάκου.