Παναιτωλικός – Ατρόμητος 1-0: Oι Αγρινιώτες πανηγύρισαν την παραμονή (video)

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου χάρη σε γκολ του Ταμπίτζε στο 53ο λεπτό και οι Αγρινιώτες εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία. Πάρτι στις εξέδρες της έδρας των γηπεδούχων.

Ο Παναιτωλικός θα αγωνίζεται στην Stoiximan Super League και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 1-0 του Ατρομήτου και εξασφάλισαν την παραμονή τους, σε συνδυασμό και με την ήττα της Κηφισιάς.

“Χρυσός” σκόρερ ο Ταμπίτζε, ο οποίος στο 53ο λεπτό με γκολ από κοντά, έδωσε ένα πολύτιμο τρίποντο στους Αγρινιώτες. Πάρτι στήθηκε στις εξέδρες του Αγρινίου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Παναιτωλικός έφτασε κάπως έτσι τους 33 βαθμούς και είναι στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού με μία αγωνιστική να απομένει. Στους 34 βαθμούς οι Περιστεριώτες, οι οποίοι επίσης έχουν καθαρίσει.