ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Βόλεϊ Εφήβων: Άνετη νίκη επί του ΠΑΟΚ

Εύκολα πήρε το ντέρμπι απέναντι στον ΠΑΟΚ η ομάδα βόλεϊ Εφήβων του Άρη.

Η επίσημη ενημέρωση του Ερασιτέχνη Άρη:

«Η ομάδα Βόλεϊ Εφήβων του ΑΡΗ κέρδισε άνετα τον Π.Α.Ο.Κ. με 3-0 σετ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΕΣΘ.

Ήταν η δεύτερη νίκη σε τρεις αγώνες για τον ΑΡΗ, ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να πάρει τους τρεις βαθμούς, κερδίζοντας τα σετ με 25-16, 25-15 και 25-14.

Για τις επόμενες δύο αγωνιστικές η ομάδα μας έχει ρεπό (στην 4η αγωνιστική ήταν προγραμματισμένος ο αγώνας με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και στην 5η με το Πανόραμα, οι οποίοι έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα).

Τα σετ: 25-16, 25-15, 25-14».

Η ομάδα Βόλεϊ Εφήβων του Άρη συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της ΕΠΕΣΘ, κερδίζοντας με 3-0 σετ τον Π.Α.Ο.Κ. στο κλειστό «Ανέστης Πεταλίδης».

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη με το ίδιο σκορ για τον ΑΡΗ  και ήρθε με μεγάλη άνεση. Ο ΑΡΗΣ πήρε το πρώτο σετ με 25-9, το δεύτερο με 25-10 και το τρίτο με 25-14, φτάνοντας διά περιπάτου στο «2 στα 3» στο πρωτάθλημα.

Τα σετ: 25-9, 25-10, 25-14.

Ήττα για τους Παίδες

Η ομάδα Βόλεϊ Παίδων του ΑΡΗ γνώρισε την ήττα από τη ΧΑΝΘ με 3-0 σετ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι πήραν και τα τρία σετ με 25-16.