Βόλεϊ: Πανηγυρική πρόκριση του Άρη στον τελικό Κυπέλλου – Κέρδισε 3-1 τον Πανελλήνιο

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος ο Άρης θα διεκδικήσει και τον τίτλο του Κυπελλούχου, καθώς από χθες βρίσκεται ήδη στον τελικό.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 3-1 σετ του Πανελληνίου και προκρίθηκαν στον τελικό, εκεί όπου περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλό τους. Αυτός θα προκύψει από το ζευγάρι Ναύαρχος Βότσης – Ένωση Τούμπας, αγώνας που θα γίνει την Κυριακή (14/04) στις 20.00.

Η σχετική ενημέρωση και από το τμήμα βόλεϊ του Άρη: «Νίκη πρόκριση με σκορ 1 – 3 σετ στον ημιτελικό επί του Πανελληνίου στο γήπεδο των Συκεών πέτυχε η ανδρική μας χθες το βράδυ και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της για τον τελικό Κυπέλλου της ΕΠΕΣΘ» .