Γέλασε στο τέλος η ομάδα χάντμπολ

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ του Άρη, που λύγισε τον Ζαφειράκη Νάουσας με 28-26 στη Μίκρα, για την 10η αγωνιστική της Α2 ανδρών, χάρη στην ψυχραιμία που έδειξε στα τελευταία λεπτά.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι στο σκορ από το ξεκίνημα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά τον Άρη να κλείνει το α’ ημίχρονο προηγούμενος με 15-14.

Μέχρι το τέλος του τέταρτου δεκαλέπτου, οι «κίτρινοι» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο γκολ (20-18) και παρότι ο Ζαφειράκης ισοφάρισε σε 23-23, η ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη ήταν εκείνη που χαμογέλασε, δείχνοντας μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 4-5, 10-11, 15-14 (ημ.), 20-18, 23-23, 28-26

Η σύνθεση του Άρη (Πιπελίδης): Λαγούδης, Μωυσής, Ράμος 3, Αλμπάνης 5, Σιπόπουλος 2, Κίτσος 2, Μπουκοβίνας, Καράγγελος 7, Αναστασίου 1, Πλατής 2, Δελλής, Νικολάου, Καφαντάρης 5, Παπαδόπουλος 1.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!