Γκολ, χαμένο πέναλτι και νίκη με 1-0

Με 1-0 επικράτησε η ομάδα κορασίδων του Άρη επί του Ποσειδώνα Καλαμαριάς στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, στο αθλητικό κέντρο Planet FC.

Τα κορίτσια του Ηρακλή Μακρίδη ήταν καλύτερα από την ομάδα junior του Ποσειδώνα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ  το γκολ πέτυχε για λογαριασμό του Άρη η Χαχαμίδου στο 32ο λεπτό.

Καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ ήταν για τον Άρη,  το σουτ  της Βερβερίδου από απ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 15’ , το οποίο ‘βρήκε’ το οριζόντιο δοκάρι.

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.  Με την επιστροφή στο γήπεδο για το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, στο 27ο λεπτό, είχε δοκάρι η Διονυσάτου  από απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο 31ο λεπτό του αγώνα, η Κεχαγιά κέρδισε πέναλτι για τον Άρης το οποίο εκτέλεσε η Βερβερίδου αλλά απέκρουσε με επιτυχία ο τερματοφύλακας του Ποσειδώνα Καλαμαριάς.

Ένα λεπτό μετά, στο 32’, η  Χαχαμίδου πέτυχε  το γκολ του αγώνα, καθώς με εξαιρετικό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του αντιπάλου.

Η σύνθεση του Άρη: Κεχαγιά, Χαχαμίδου, Βουτσά, Ευαγγελίδου, Διονυσάτου, Πολωνίδου, Μουστάκη, Βερβερίδου.