Δεν τα παρατάνε οι «μπιανκονέρι»: Κάλιαρι – Γιουβέντους 1-2

Η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει νωρίς από την Κάλιαρι αλλά γύρισε το ματς (1-2) και νιώθει χαλαρή στην 4η θέση.

Επέστρεψε στις νίκες η Γιουβέντους μετά την εντός έδρας από την Ιντερ καθώς πέρασε με 1-2 από την Σαρδηνία κόντρα στην Κάλιαρι. Η Γηραιά Κυρία επανέφερε τη διαφορά από τις Ιντερ και Νάπολι στους 4 βαθμούς και το πιο σημαντικό, την αύξησε στους 8 από τη Ρόμα στη μάχη για το Champions League, επτά αγωνιστικές πριν το τέλος.

Στο 10’ ο Ζοάο Πέδρο με τρομερό σουτ στο παραθυράκι έκανε το 1-0 για την Κάλιαρι. Στο 23’ η Γιουβέντους νόμιζ ότι ισοφάρισε μετά το σουτ του Κουαδράδο που κόντραρε στον Ραμπιό, όμως το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για χέρι του Γάλλου σε μια ίσως τραβηγμένη απόφαση. Τελικά οι Bianconeri ισοφάρισαν στο 45’ με την κεφαλιά του Ντε Λιχτ μετά τη σέντρα του Κουαρδάδο από αριστερά με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Κάλιαρι δεν κατάφερε να κάνει πολλά κόντρα στην Γιούβε, η οποία στο 75’ στάθηκε τυχερή για να ισοφαρίσει καθώς από επέμβαση αμυντικού, η μπάλα βρήκε στον Βλάχοβιτς και πήγε στα δίχτυα για το τελικό 1-2.