Δεν τον σταμάτησαν ούτε οι 38 βαθμοί τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός νίκησε σε φιλικό παιχνίδι τη Λαμία με 3-1 με την πόλη της Φθιώτιδας να “χτυπάει” 38 βαθμούς Κελσίου.

Στην πρώτη κιόλας φάση για τους φιλοξενούμενους ήρθε το γκολ έπειτα από λάθος του Προβυδάκη στη μεσαία γραμμή! Ο Ντουάρτε έφυγε στο ανοιχτό γήπεδο και έδωσε στον Βέργο ο οποίος πλάσαρε αποτελεσματικά των Σαράνοφ στο 9’.

Η Λαμία είχε την υπεροχή στη συνέχεια δημιουργώντας αρκετές καλές φάσεις. Όμως στο 35΄ο Μεντόζα με ένα μακρινό σούτ μάλλον αιφνιδίασε τον Σαράνοφ που έχασε την μπάλα από τα χέρια για να γίνει το 0-2!

Έξι λεπτά αργότερα ο Νούνιες κέρδισε πέναλτι και ο Μανούσος μείωσε, από τα ένδεκα βήματα, σε 1-2.

Στην εκπνοή η ομάδα του Γρηγορίου λίγο έλλειψε να ισοφαρίσει, όμως στο σουτ του Προβυδάκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρήκε το δοκάρι!

Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων οι οποίοι έφτασαν σε ένα ακόμη γκολ με κοντινή κεφαλιά του Καββαδία στο 64′

Η Λαμία πίεσε αρκετά στα τελευταία λεπτά δίχως όμως να αλλάξει κάτι στο σκορ.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς, Μανούσος.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ, Μαλής, Βργκοτς, Μεντοσα, Βέργος, Ντίας, Ντουάρτε, Λούι, Φυτόπουλος, Χουχούμης, Μπελεβώνης Στ.