Δεύτερη σερί ισοπαλία (1-1) για την Κ19 του Άρη

Μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στην Λάρισα την προηγούμενη αγωνιστική μία ακόμα ισοπαλία για τους “κιτρινόμαυρους” του Πασχάλη Μελισσά.

Η Κ19 του Άρη αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με τον Λεβαδειακό στο Λάκκωμα για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ Κ19.

Παρότι καλύτερη η ομάδα του Άρη, δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό στο παιχνίδι της με την ομάδα του Λεβαδειακού έχοντας την ανοχή του διαιτητή, να κάνει καθυστερήσεις μονίμως  και να “κλέβει” τον βαθμό.

O Λεβαδειακός κατάφερε να προηγηθεί 0-1 και να επιδοθεί σε ποδόσφαιρο σκοπιμότητας, όμως ο Άρης επιβλήθηκε στο τελευταίο 20λεπτο. Η είσοδο του Πάππα “γέμισε” την επίθεση του Άρη και στο 74΄ με δική του ασίστ ο Τσαγκαλίδης ισοφάρισε σε 1-1. Οι κιτρινόμαυροι άξιζαν την νίκη, αλλά το τελικό σφύριγμα τους βρήκε με τον βαθμό της ισοπαλίας.