Διακρίσεις για τους μικρούς Ξιφαθλητές του Άρη στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο (photos)

Έξι αθλητές και δύο αθλήτριες του Άρη συμμετείχαν στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο που διοργανώθηκε στην Αθήνα, κερδίζοντας σημαντικές διακρίσεις.

Στην ενημέρωση του ΑΣ Άρης αναφέρεται: «Ο Θωμάς Γρόλλιος αγωνίστηκε στην κατηγορία κάτω των 12 ετών και παρότι συμμετείχε για πρώτη φορά σε αυτή, λόγω ηλικίας, κατέλαβε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Η Μαρκέλα Γιαγκιόζη συμμετείχε στην κατηγορία κάτω των 10 ετών και παρότι συμμετείχε για πρώτη φορά κατέλαβε την 6η θέση και ανέβηκε στο βάθρο.

Σημαντικές νίκες πέτυχαν και οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες του ΑΡΗ, που συμμετείχαν στην διοργάνωση και ήταν οι Γκυ Λεωτόν, Λάζαρος Λεωτόν, Εβίτα Καβέλη, Τίμος Γιακουστίδης, Αριστοτέλης Γρόλλιος και Ανδρέας Κτενιαδάκης».