Δική τους νίκη έχασαν οι Νεάνιδες του Άρη…

Οι Νεάνιδες του Άρη έκαναν… δώρο τη νίκη στον Αστέρα Ιπποδρομίου, χάνοντας τελικά εντός έδρας με 62-66 κι ενώ στις τρεις πρώτες περιόδους ήταν κυρίαρχες.

Οι «κιτρινόμαυρες» προηγήθηκαν με +11 στο ημίχρονο, έκλεισαν στο +7 την τρίτη περίοδο, όμως στο τελευταίο μέρος του αγώνα δέχθηκαν επιμέρους σκορ 8-19 με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 23-16, 44-33, 54-47, 62-66

Διαιτητές: Καντερές-Κωνής

Άρης (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Γκρίτζαλη 22, Ουζούνη, Καρβουνιάδου 2, Λυκίδου 12, Κυρπιζλίδου 14, Ευφραιμίδου 9, Ντερκαραμπετιάν, Μπαξεβανίδου 3.

Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου-Νικολαϊδης): Σιφναίου 2, Καραγιαννάκη, Τόλη 7(1), Μπαρμπαλιού 15(3), Ιωαννίδου 4, Γκιώργκη, Καραϊσκου, Παπαϊωάννου, Γιαλαμά, Παπαδοπούλου 34, Σταματάκη 4, Καραχρήστου.