«Μέσα» οι Κουρμπέλης και Ινσούα για τον Παναθηναϊκό

Σε κανονικούς ρυθμούς προπονήθηκαν σήμερα οι Δημήτρης Κουρμπέλης και Εμάνουελ Ινσούα, με τον πρώτο να αυξάνει τις πιθανότητες της συμμετοχής του στο ματς με τον Άρη, ενώ θεραπεία ακολούθησαν οι Αντονί Μουνιέ και Ουσμάν Κουλιμπαλί, που μένουν ακόμη στα «πιτς».

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Οι δύο ποδοσφαιριστές δεν συμμετείχαν στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με αντίπαλο την ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού, όπου αγωνίστηκαν κυρίως οι αλλαγές των «πρασίνων».

Το παιχνίδι διεξήχθη σε δύο 25λεπτα και η πρώτη ομάδα νίκησε 2-0 χάρη σε γκολ των Βέργου στο 7ο λεπτό (κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έπειτα από σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη) και Αγγελόπουλου στο 47ο λεπτό (σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής).

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Πούγγουρας (35’ Οικονομόπουλος), Θεοχάρης, Παντελάκης, Αποστολάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Στάικος, Κουντουριώτης (35’ Αγγελόπουλος), Βέργος, Αρμενάκας.