«Διπλό» για τις γυναίκες, 1-3 στη Δράμα

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ, που μετά τα άσχημα αποτελέσματα των δύο προηγούμενων αγωνιστικών πήρε εκτός έδρας νίκη επί του ΓΣ Δράμας με 1-3 σετ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Τα κορίτσια του Πασχάλη Φούσκα είχαν ένα εύκολο απόγευμα, με εξαίρεση το πρώτο σετ, όταν και «πλήρωσαν» ουσιαστικά τα δικά τους λάθη. Η έλλειψη συγκέντρωσης και κατά κύριο λόγο τα σφάλματα στην επίθεση εξανέμισαν το προβάδισμα του Άρη (20-22), με αποτέλεσμα η Δράμα να κατακτήσει το σετ με 27-25.

Η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στις «κίτρινες», οι οποίες έδωσαν την απάντησή τους, κατακτώντας όλα τα υπόλοιπα σετ με χαρακτηριστική άνεση (17-25, 13-25, 13-25) και δίχως να συναντήσουν καμία αντίσταση από την αντίπαλο.

Τα σετ: 27-25, 17-25, 13-25, 13-25.

Η σύνθεση του Άρη (Φούσκας): Αποστολίδου, Παπαθανασίου, Πασσιά, Συμεωνίδου -λ, Ωρολογοπούλου, Παντζαρτζίδου, Αναγνωστοπούλου, Πέτρου, Καλανταρίδου, Κωλέττα.