“Διπλό” στο Γκρόντνο ζητάει ο μοναδικός εκπρόσωπος της Θεσσαλονίκης στην Ευρώπη!

Στη μάχη της πρόκρισης για τους “16” μιας ευρωπαϊκής διοργάνωσης ρίχνεται σήμερα (18.00) στο μακρινό Γκρόντνο της Λευκορωσίας ο Άρης, μοναδικός εκπρόσωπος της (αθλητικής) Θεσσαλονίκης στην Ευρώπη αυτή τη χρονική περίοδο. Οι κίτρινοι αντιμετωπίζουν την Κομουνάλνικ στον πρώτο από τους δύο αγώνες της φάσης των “32” του Τσάλεντζ Καπ, ελπίζοντας να “καθαρίσουν” από σήμερα την πρόκριση με νίκη.

Η αποστολή του Άρη πέρα από τον αντίπαλο, που είναι μια καλή ομάδα, έχουν να αντιμετωπίσουν και άλλες δύο παραμέτρους. Ο πρώτος είναι η ταλαιπωρία από το πολύ δύσκολο ταξίδι μέχρι την πόλη στο δυτικό μέρος της Λευκορωσίας και ο δεύτερος είναι το κρύο, καθώς η θερμοκρασία αύριο θα είναι -3 βαθμούς.

Ο Γιώργος Γιάτσης περιμένει να δει αντίδραση από τους παίκτες του μετά την ήττα στο Βραχάτι από τον Παμβοχαϊκό με 3-0 σετ. Θέλει να δει και πάλι καθαρό μυαλό, σωστές επιλογές και πλάνο στο παιχνίδι από τους παίκτες του, ώστε όλα να γίνουν πιο ομαλά στην ρεβάνς της Θεσσαλονίκης την επόμενη βδομάδα.