Δύο πρώην παίκτες του Άρη σκόραραν στο Άδανα Ντεμίρσπορ – Τράμπζονσπορ

Δύο πρώην κιτρινόμαυροι, ο Τάσος Μπακασέτας και ο Μπαντού Εντιαγέ ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές του αγώνα Άδανα Ντεμίρσπορ – Τράμπζονσπορ, με τους γηπεδούχους να φεύγουν νικητές με 3-2.

Ο Τάσος Μπακασέτας, αγωνίστηκε βασικός, σκόραρε, αλλά δεν ήταν αρκετό, καθώς ο Εντιαγέ είχε άλλα σχέδια.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κέβιν Ροντρίγκες. Ο Τσακίρ εκτινάχθηκε, για να αποκρούσει, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Η Τράμπζονσπορ κέρδισε πέναλτι με τον Γκόμες. Στο 36ο λεπτό ο Μπακασέτας ανέλαβε την εκτέλεση, σούταρε δυνατά στο κέντρο και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 55ο λεπτό η Ντεμίρσπορ με έναν παλιό γνώριμο πήρε ξανά προβάδισμα. Οι γηπεδούχοι έφυγαν γρήγορα στην κόντρα, ο Μπαντού Εντιαγέ πάτησε στην περιοχή και πλάσαρε για το 2-1.

Η Τράμπζονσπορ έφερε ξανά το ματς στα ίσα στο 84ο λεπτό. Ο Ουνουβάρ σέρβιρε με τακουνάκι την μπάλα στον Μποζόκ, ο οποίος πλάσαρε εκτός περιοχής για το 2-2. Το ματς ακόμη είχε μέλλον και στο 90+4′ ο Ακαϊντίν έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του με 3-2.