Ελπίζει για το Europa League η Βιγιαρεάλ (video)

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την έδρα της Βαγιαδολίδ η Βιγιαρεάλ, η οποία επικράτησε 2-0 στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής της La Liga.

Έτσι, η ομάδα του Ουνάι Έμερι συνεχίζει να ελπίζει για ένα εισιτήριο για το Europa League της επόμενης σεζόν, καθώς ανέβηκε στους 55 βαθμούς (6η θέση), ούσα στο -1 από την 5η Ρεάλ Σοσιεδάδ και στο +1 από την 7η -αλλά με ματς λιγότερο- Ρεάλ Μπέτις. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι παρέμειναν εντός της ζώνης του υποβιβασμού (18οι, 31β.), με το έργο τους για παραμονή να δυσκολεύει (-2 από τη 17η Ουέσκα).

Ο Μορένο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με πολύ ωραίο πλασέ στο 68′, για να έρθει ο Καπού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να κλειδώσει τη νίκη των φιλοξενούμενων με σουτ εκτός περιοχής.