Επιβλητικές οι γυναίκες του Άρη, νίκησαν εύκολα τον Αγροτικό Αστέρα (video)

Η ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών του Άρη κέρδισε άνετα τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας με 4-1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής και συνεχίζει στην κορυφή του Βόρειο Ομίλου.

Οι κίτρινες πήραν την πέμπτη νίκη σε έξι αγώνες, οι οποίες ουσιαστικά χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να «καθαρίσουν» τον αγώνα. Συγκεκριμένα, στο πρώτο μισό προηγήθηκαν με 3-0, μη δίνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε στο 10’ η Τζόρτζεβιτς, ενώ το 2-0 έκανε οκτώ λεπτά αργότερα η Κοκοβιάδου. Στο 40’ η Προξένου πέτυχε το τρίτο γκολ του ΑΡΗ, στέλνοντας την ομάδα στα αποδυτήρια με σαφέστατο προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο 60’ με τη Βίσμπα και το τελικό 4-1 έγραψε η Σαββίδου στο 80’.

Η σύνθεση του ΑΡΗ: Μαργαρίτη, Νταφοπούλου (60’ Γάτσιου), Αναστασιάδου (46’ Οικονομίδου), Πελεκούδα, Θεοδωράκη (60’ Παρούση), Τζόρτζεβιτς, Μαλισιώρα, Σαΐχ (87’ Γεωργαλά), Προξένου, Κοκοβιάδου, Σαββίδου (90’ Παναγιωτίδου).