Επική ανατροπή η Ναντέρ πριν έρθει Θεσσαλονίκη! (video)

Νίκη με ανατροπή δεν πέτυχε μόνο ο Άρης. Το ίδιο έκανε και η Ναντέρ, η οποία γύρισε ματς 25 πόντων, χάνοντας με 55-30 στο ημίχρονο για να πάρει τελικά τη νίκη με 80-77 εκτός έδρας επί της Σολέ στην 6η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος!

Η προσεχής αντίπαλος του Άρη είχε ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο όταν βρέθηκε να κυνηγάει τη Σολέ από το -25, αλλά έκανε την επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος με επιμέρους σκορ 50-22 με κορυφαίους τους Πασάβ-Ντουκτέιγ και Σάφαρτζικ.

Η Ναντέρ έχει ρεκόρ 4-2 στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 5η θέση.

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 55-30, 65-55, 77-80.

ΣΟΛΕ: Γκότσερ 13 (3), Χέις 2, Ρουσέλ 3, Μάρας 14, Μπουτσιέλ 13, Εντόι 9 (1), Πάλσον 11 (3), Έβανς 2, Μικινό, Ντρουόλτ 8, Εφθίμοφ 8 (1).

ΝΑΝΤΕΡ: Πίτγουεϊ 5 (1), Αμινού 12, Κονατέ 3, Σούλερ 9 (2), Σάφαρτζικ 15 (2), Ινβερνίτσι 7, Μουρ 6 (2), Πασάβ-Ντουκτέιγ 21, Τσουάφ 2, Μέρφι.