Η απίστευτη πράξη αλτρουισμού του Λεβαντόφσκι (video)

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι προτίμησε να σιγουρέψει ένα γκολ, παρά να κατακτήσει τον τίτλο του πρώτου σκόρερ της Bundesliga, ο οποίος κατέληξε στα χέρια του Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ.

Ο Πολωνός στράικερ της Μπάγερν μπήκε στην τελευταία αγωνιστική έχοντας στο ενεργητικό του 30 γκολ έναντι του Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ.

Ο Γκαμπονέζος επιθετικός της Ντόρτμουντ κυνηγούσε από το πρώτο λεπτό του αγώνα το γκολ απέναντι στην Βέρντερ Βρέμης και με τα δύο τέρματα που σημείωσε έφτασε τα 31.

Αντιθέτως, ο «Λέβα» ήταν ιδιαιτέρως ομαδικός σε όλο το ματς με τη Φράιμπουργκ με αποκορύφωμα τη φάση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το σκορ στο 3-1, ο Πολωνός προτίμησε να σιγουρέψει το γκολ με πάσα στον Κίμιχ, αντί να κάνει τελική και να φτάσει κι αυτός στα 31 γκολ και να μοιραστεί τον τίτλο του πρώτου σκόρερ.

Δείτε την εντυπωσιακή κίνηση αλτρουισμού.

Joshua Kimmich Goal HD – Bayern Munich 4-1… από fotlive