Η Αστάνα προηγείται 2-1 στο ημίχρονο της Σαχτιόρ με 36 βαθμούς Κελσίου! (videos)

Η Αστάνα προηγείται 2-1 στο ημίχρονο της Σαχτιόρ με 36 βαθμούς Κελσίου!

Stoiximan: 650+ στοιχήματα σε όλους τους αγώνες & ειδικές επιλογές για σκόρερ, κάρτες, πέναλτι!

Το θερμόμετρο στην πρωτεύουσα του Καζακστάν αυτήν την στιγμή έχει φτάσει στους 36 βαθμούς, ενώ με το πέρας 22 λεπτών στο παιχνίδι υπήρξε και cooling break, για να μπορέσουν οι παίκτες των δύο ομάδων να αντέξουν.

Η Αστάνα ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση, με ένα πολύ γρήγορο γκολ του Μαξ Εμπόνγκ, μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, αφού προηγήθηκε μια πολύ όμορφη ασίστ του Τιγκράν Μπαρσεγκιάν.

Στο 26ο λεπτό, οι γηπεδούχοι χτύπησαν σε αντεπίθεση, αφού η άμυνα της Σαχτιόρ δεν κατάφερε να οργανωθεί και ο Βαλέριου Τσιουπέρτσα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, στο 41′, και ενώ η Αστάνα δεν είχε απειληθεί ιδιαίτερα, ο Ιβάν Σβιρίντοφ εκμεταλλεύτηκε λάθος συνεννόηση στην άμυνα των αντιπάλων του Άρη και μείωσε σε 2-1.