Η βαθμολογία των παικτών του Άρη κόντρα στον Βόλο

Μετά την ήττα του Άρη με 2-0 κόντρα στον Βόλο, το PRESSARIS “σκανάρει” την απόδοση των παικτών από το σημερινό ματς.

Κουέστα: Ο τερματοφύλακας των “κιτρινόμαυρων” έκανε ότι μπορούσε ωστόσο “προδόθηκε” από την άμυνα του. Δεν φέρει καμία ευθύνη στο πρώτο γκολ ενώ στο δεύτερο τέρμα του Βόλου βρήκε την μπάλα δίχως ωστόσο να καταφέρει να την διώξει μακριά από την εστία του. 6/10

Εμπακατά: Λάθη επί λαθών για τον μπακ του Άρη. Οι βιαστικές και βεβιασμένες αποφάσεις στην επιθετική γραμμή δεν τον άφησαν να συνεισφέρει στο σημερινό ματς. 4/10

Φαμπιάνο: Κάκιστη εμφάνιση από τον Βραζιλιάνο. Ουδέποτε κατάφερε να βρει τα πατήματα του σαφώς επηρεασμένος από την απουσία του Μπράμπετς. 3/10

Πίρσμαν: Σε μία θέση που δεν είναι το… ατού του, ο Βέλγος ουδέποτε μπόρεσε να συνεννοηθεί με τον Φαμπιάνο και με την υπόλοιπη άμυνα. Φέρει ευθύνη στο πρώτο τέρμα ενώ από λάθη του θα μπορούσε η ομάδα να δεχθεί και άλλα τέρματα στο πρώτο μέρος. Έγινε αλλαγή στο ημίχρονο. 2/10

Μαζικού: Δεν θύμισε σε τίποτα τον παίκτη των προηγούμενων αγωνιστικών. Από δικό του λάθος και στην συνέχεια από δικό του μαρκάρισμα ουσιαστικά ο Βόλος κέρδισε πέναλτι το οποίο και μετέτρεψε σε γκολ. Αυστηρή η απόφαση του διαιτητή ωστόσο την δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι δυνατόν να αλλάξει κάτι. 3/10

Νταμπό: Δέχθηκε σκληρά μαρκαρίσματα, δεν κατάφερε να κάνει την διαφορά αλλά και να προωθήσει το παιχνίδι έτσι ώστε η ομάδα να γίνει πιο απειλητική προς την αντίπαλη εστία. Έγινε αλλαγή στο 68ο λεπτό. 4/10

Ντιόπ: Ούτε σε αυτό το ματς μπόρεσε να κάνει την διαφορά. Μαζί με τον Μαζικού έδωσαν… αφορμές για πέναλτι ενώ έγινε αλλαγή και αυτός -όπως και ο Πίρσμαν- στο ημίχρονο, δίχως να συνεισφέρει. 3/10

Ιτούρμπε: Πάλεψε στο πρώτο μέρος, πήρε πρωτοβουλίες δίχως να απειλήσει ολοκληρωτικά. Κέρδισε την κόκκινη κάρτα χωρίς ο Άρης ουδέποτε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα. Έγινε αλλαγή στο 79ο λεπτό. 5/10

Μάνου Γκαρθία: Κράτησε την μπάλα στα πόδια του, προσπάθησε να βρει τις “τρύπες” της αντίπαλης άμυνας χωρίς ο Άρης να σκοράρει. 5/10

Μαντσίνι: Προσπάθησε να απειλήσει εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα καθώς και την τεχνική του κατάρτιση. Βρέθηκε κοντά στο γκολ δύο φορές από απευθείας χτύπημα κόρνερ όμως δεν μπόρεσε ούτε αυτός έστω να μειώσει τον δείκτη του σκορ. 5/10

Πάλμα: Ο κόουτς Πάρντιου τον τοποθέτησε και πάλι σε θέση ψευτοεννιαριού δίχως όμως να έχει ανάλογη εικόνα με αυτήν της νίκης κόντρα στον Ολυμπιακό. Αντικαταστάθηκε στο 74ο λεπτό. 3/10

Ενκουλού: Έπαιξε όλο το δεύτερο μέρος. Φάνηκε ανέτοιμος δίχως να έχει τα απαραίτητα τρεξίματα. 4/10

Ματέο Γκαρσία: Άφαντος για ακόμα ένα ματς ο Αργεντινός. Έμοιαζε να μην έχει καθαρό μυαλό ενώ δεν πήρε πρωτοβουλίες. 3/10

Γκρέι: Πέρασε στο 68ο λεπτό χωρίς να μπορέσει να κάνει την διαφορά στην κορυφή της επίθεσης. 3/10

Ζερβίνιο: Αγωνίστηκε για περίπου 20 λεπτά. Πήρε την μπάλα στα πόδια του, σούταρε ενώ παραλίγο να χριστεί σκόρερ. 5/10

Καμάτσο: Δεν μπόρεσε να φανεί στον αγωνιστικό χώρο στα 15 λεπτά τα οποία έπαιξε.