Η τραγική επίθεση στην τελευταία περίοδο στέρησε την ανατροπή και το “διπλό”

Ο Άρης κατάφερε να κρατήσει το Ρέθυμνο στην τέταρτη περίοδο στους 6 πόντους έως το 39’ και… κατάφερε να χάσει ένα δικό του παιχνίδι, γιατί τίποτα δεν λειτούργησε σωστά στην δική του επίθεση.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Είναι χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι, παρότι ξεκίνησαν με +9 (59-50) δεν πέτυχαν πόντο έως και το 36’ όταν ο Χάρις ευστόχησε σε τρίποντο με άμυνα πάνω του. Έβαλε άλλο ένα τρίποντο Φράνκαμπ πάλι με άμυνα πάνω του στα 2:35 πριν το τέλος κι όμως ο Άρης σπατάλησε μοναδικές ευκαιρίες στην επίθεσή του, με αστόχα λέι απ σε αιφνιδιασμούς, με ελεύθερα τρίποντα, με εύκολα λάθη.

Είναι χαρακτηριστικό ότι οι παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου είχαν 2/2 βολές, 4/10 δίποντα, 1/6 τρίποντα και 4 λάθη στην τελευταία περίοδο! Με τέτοια επίθεση δεν γυρίζεις ματς…