Καπνίδης και Πόι, τον έβγαλαν από τον “βούρκο” του “Ανθή Καραγιάννη”… (video)

Άρης και Καβάλα αγωνίστηκαν στον πρώτο γύρο, στον κάκιστο αγωνιστικό χώρο του Ανθή Καραγιάννη, με τους “κιτρινόμαυρους” να παίρνουν το πρώτο τρίποντο της χρονιάς εκτός έδρας αποδεικνύοντας από νωρίς την ποιοτική και αγωνιστική ανωτερότητά τους, έναντι των άλλων ομάδων με την εμφάνισή τους.

Μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα ο Μπαρτσιάνι έπιασε την κεφαλιά και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, έπειτα από σέντρα του Παππά. Το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους βρήκε την Καβάλα να προηγείται 1-0 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης αντέδρασε.

Στο 64ο λεπτό ο Καπνίδης επίσης με κεφαλιά επανέφερε την ισορροπία στο σκορ για να έρθει ο Πόι στο 83ο λεπτό να λυτρώσει τους «κίτρινους», ολοκληρώνοντας την ανατροπή!