Κιτρινόμαυρες διακρίσεις στα… πεντάλ!

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας ΜΤΒ που διοργάνωσε η Ε.Ο.Ποδηλασίας στο Καρπενήσι η ποδηλατική μας ομάδα συμμετείχε με 5 αθλητές στις κατηγορίες Ανδρών Εφήβων και Γυναικών.
Σε μια διαδρομή αρκετά απαιτητική και τεχνική οι Έφηβοι αθλητές του συλλόγου Α. Βροχίδης, Π. Μπουκουβάλας, Α. Λουτζίδης κατάφεραν να πλασαριστούν στις πρώτες θέσεις, τερματίζοντας 2ος,5ος και 6ος αντίστοιχα. Δυστυχώς, ο Βροχίδης  έπειτα απο μια πτώση έχασε χρόνο και την ευκαιρία να διεκδικήσει την πρώτη θέση.
Στις γυναίκες η Δ. Δαγκοπούλου κατέλαβε την 7η θέση ενώ στην κατηγορία των Ανδρών ο Α. Αμουτζιας την 38η θέση.
Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 150 αθλητές και αθλήτριες κ ο ανταγωνισμός ήταν ιδιαίτερα υψηλός αφού συμμετείχε κ ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Marathon Περικλής Ηλίας.
Συγχαρητήρια στους αθλητές του συλλόγου μας για τις επιτυχίες τους.
Πηγή: arisac.gr