Κ19: Ισοπέδωσε τον Πανιώνιο ο Άρης (5-0), έστειλε… μήνυμα στην ανδρική ομάδα!

Ισοπεδωτική η Κ19 του Άρη, διέλυσε με 5-0 τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Αυτή ήταν η 11η νίκη του Άρη στο πρωτάθλημα, με την οποία έφτασε τους 38 βαθμούς παραμένοντας στην πρώτη τριάδα της κατάταξης, ενώ ο Πανιώνιος έμεινε στην 9η θέση και στους 22 βαθμούς.

Ο Άρης έκλεισε το ημίχρονο στο 3-0, σκοράροντας στο 5’, στο 25’ και στο 36’,ενώ στο  δεύτερο 45λεπτό πέτυχε ακόμα δύο γκολ, 67’ και στο 86′ της αναμέτρησης.

Σκόρερ: 4′,35′ Zησόπουλος, 25′,67′ Mπακούτσης, 85′ Xατζηπιρπιρίδης.

Η σύνθεση του Άρη: (Kαζάνας), Τσιλιγγίρης, Mαρμαρίδης, Σενγκέργκης, Ταουσάνης, Kαράμπελας, (70’Kαλαϊτζής),Kριμιζάς, (60′ Πάγκος), Mέρο (70′ Tράκας), Mπακούτσης, Zησόπουλος (67′ Σπαρτιάτης), Bαβλιάνης, (60′ Πάππας) Xατζηπιρπιρίδης.