Λαμέλα είσαι τρέλα και νίκη για τη Σεβίλλη (video)

Το γκολ του Έρικ Λαμέλα ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση της Σεβίλλη με αντίπαλο τη Χετάφε και της χάρισε τη νίκη με 1-0 στο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο 29χρονος εξτρέμ συνεχίζει από εκεί που έμεινε στην πρεμιέρα, καθώς έκανε εξαιρετικό ντεμπούτο με δύο γκολ κόντρα στη Ράγιο Βαγιεκάνο (3-0, 15/8).

Έτσι οι Σεβιγιάνοι έκαναν το “2 στα 2” και ισοβαθμούν στην κορυφή μαζί με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι -οι οποίοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα- έμειναν χωρίς βαθμό, ύστερα από δύο αγωνιστικές.

Ο Λαμέλα είχε περάσει ως αλλαγή στο 46′ (όπως και με τη Ράγιο), ενώ στη φάση του γκολ προηγήθηκε δοκάρι του, επίσης νεαποκτηθέντα για τη Σεβίλλη, Ράφα Μιρ.