Λύγισε στις Σέρρες… Προσπέρασε (27-22) τον Άρη ο Πανσερραϊκός στο χάντμπολ

Στο βαθμολογικό ντέρμπι στο πρωτάθλημα της Β’ ανδρών, ο Πανσερραϊκός πήρε τη νίκη με 27-22 απέναντι στον Άρη και τον προσπέρασε στη βαθμολογία.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι στο σκορ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια μικρή ανάσα κοντά στο 20 λεπτο. Βρήκαν λύσεις επιθετικά και με καλή άμυνα πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 15-10.

Στο δεύτερο μέρος, το προβάδισμα που είχαν αποκτήσει κατάφεραν να το διατηρήσουν παρά το γεγονός ότι ο Άρης προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση φτάνοντας κοντά στα δύο τέρματα (23-21 στο 50ο λεπτό). Η ομάδα των Σερρών όμως ήταν ψύχραιμη και τελικά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ 27-22

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-4, 9-7, 12-8, 15-10 (ημχ.) 18-12, 19-15, 20-17, 23-19, 23-21, 27-22

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Κων/νος Αλεξιάδης): Λογοθετίδης, Προδαφίκας, Κωστόπουλος, Μαργαρίτης 2, Αλαμάνος 3, Τσιφούτης, Τσίτος 5, Φουντουκίδης 2, Βραμπάκης, Τσέλιος 10, Στεργίδης, Σουρβίνος 1, Νταμάρης 4,  Χατζηδήμος, Σταυρακούδης, Μάτσας,

ΑΡΗΣ: Πούλκος, Πίνο 4, Βολιώτης, Ελέτα 2, Μπρόϊκος, Χουζούρης 1, Μουρτζίνος, Παπαδόπουλος, Παντελάκης, Σουγιουλτζής, Θαναηλάκης 3, Τσακωνιάτης, Καλοκίδης, Σαράφης 4, Ταραμονλής 2, Θωμαΐδης 6.

Διαιτητές: Παπούλιας-Μπαλάκος, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 3/4-1/1, Κόκκινη κάρτα: Σαράφης 56.09 (επικίνδυνο παιχνίδι)

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 56.09 λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αθλητής της Β’ ομάδας Σαράφης Σωτήρηας για επικίνδυνο παιχνίδι με βάση τα άρθρα 8.5 και 8.10 και για το συγκεκριμένο αγώνα. Το δελτίο δεν κρατείται.