Μάζεψε υλικό από τον χθεσινό Παναθηναϊκό ο Αγγέλου και το αναλύει στην προπόνηση

Με νέο υλικό από τον Παναθηναϊκό, προσεχή αντίπαλο του Άρη, θα παρουσιαστεί στην σημερινή προπόνηση ο Βαγγέλης Αγγέλου, αφού χθες παρακολούθησε τον αγώνα με την Λιέτουβος Ρίτας στο ΟΑΚΑ για την Ευρωλίγκα. Το πιο εύκολο συμπέρασμα; Δεν μπορεί να εφησυχάσει ο Άρης ούτε για μισό λεπτό την Κυριακή.

Οι πράσινοι βρέθηκαν πίσω με 13 πόντους στο ημίχρονο (25-38), όμως στο δεύτερο μέρος σκόραραν 55 πόντους και πήραν τη νίκη με 80-72, παίζοντας σε αυτό το διάστημα πολύ καλό μπάσκετ.

Ο Αγγέλου και οι συνεργάτες του είδαν τον αγώνα και από σήμερα θα αναλύσουν τα δεδομένα του παιχνιδιού του Παναθηναϊκού στους παίκτες, ούτως ώστε η ομάδα την Κυριακή να παρουσιαστεί όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστική μπορεί μέσα στο Αλεξάνδρειο.