Μάντζιος: “Ένα κενό δεκάλεπτο…”

Ο Άκης Μάντζιος ήταν στενοχωρημένος από την ήττα της ομάδας του, αλλά δεν έχει παράπονο από την προσπάθεια που έκαναν οι παίκτες του και την αντίδραση που είχαν μετά το 1-0.

Ο τεχνικός της Κέρκυρας υπογράμμισε πως “ο Άρης είναι πάντα μεγάλη ομάδα, παρά τα προβλήματα που έχει. Έγινε ένα μέτριο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες έψαχναν τους βαθμούς της νίκης. Ο Άρης μπήκε πιο αποφασιστικός στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μας έκανε πολλές ευκαιρίες και κρατήσαμε το μηδέν στην άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ένα κενό 10λεπτο, δεχτήκαμε ένα γκολ με πέναλτι, αλλά είχαμε σωστή αντίδραση. Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα στο τελευταίο 20λεπτο και μετά το 70′ κυριαρχήσαμε στο γήπεδο και είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε τον βαθμό της ισοπαλίας με την ευκαιρία του Μπάρκογλου. Δεν έχω παράπονο από τους παίκτες μου. Όπως είπε και ο Μάκης Κατσαβάκης αυτές οι ομάδες είναι καινούριες και θέλουν υπομονή, τώρα χτίζονται. Το παιχνίδι με τον ΟΦΗ την επόμενη αγωνιστική είναι μονόδρομος”.