Μέτρησε το αποτέλεσμα!

Έστω και στην εκπνοή, ο Άρης πήρε την πρώτη του φετινή νίκη στην Α2 χάντμπολ ανδρών, λυγίζοντας σε νεκρό χρόνο τον Αλέξανδρο Αξιούπολης με 32-31, στη Μίκρα, για τη 2η αγωνιστική. Η ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη δεν ξεπέρασε τη μετριότητα, ωστόσο πήρε το πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα, που ασφαλώς θα της δώσει άλλη ψυχολογία για την συνέχεια.

Ο Άρης έκανε μουδιασμένο ξεκίνημα, αλλά ανέβασε σταδιακά την απόδοσή του και προηγήθηκε με 17-14 στο ημίχρονο. Ωστόσο, το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης ήταν κακό και οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν. Το παιχνίδι έγινε θρίλερ και τελικά οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην εκπνοή, φτάνοντας στο τελικό 32-31.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 4-5, 11-10, 17-14 (ημίχρονο), 20-21, 25-25, 32-31.

Η σύνθεση του Άρη (Πιπελίδης): Ράμμος 6, Σηπόπουλος 2,Κίτσος, Τζίτζιος, Μπουκοβίνας, Καράγγελος 6, Αναστασίου 5, Πλατής 4, Καφαντάρης 6, Παπαδόπουλος 1, Μίμης, Βέλλης 2, Νικολάου.