Μία στροφή πριν την τελική ευθεία για την επανέναρξη, με φιλικό κόντρα στη Νεοκαισάρεια (PRESSARIS-LIVE, 15:00)

Τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας αντιμετωπίζει σήμερα ο Άρης, στο τρίτο και τελευταίο φιλικό κατά την περίοδο της διακοπής του πρωταθλήματος.

Οι “κιτρινόμαυροι” μπαίνουν με την ολοκλήρωση του ματς, στην τελική ευθεία για την επανέναρξη του πρωταθλήματος, όταν για την δική τους “πρεμιέρα” στο 2016 θα αντιμετωπίσουν τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, εκτός έδρας.

Ο Νίκος Αναστόπουλος θα έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και παίκτες και να αποκομίσει χρήσιμα συμπεράσματα. Απουσίες για τον 57χρονο τεχνικό, πέρα από αυτή του Νίκου Γεωργιάδη, δεν υπάρχουν.

Την ομάδα της Πιερίας, οι “κιτρινόμαυροι” την αντιμετώπισαν και μία εβδομάδα πριν τη έναρξη του πρωταθλήματος, όταν και πάλι οι δύο ομάδες είχαν ρεπό την πρώτη αγωνιστική, με τον Άρη να επικρατεί με 1-0 χάρις σε ένα έξοχο τέρμα του Ανδρέα Τάτου στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης.