Μανωλόπουλος: “Η εμφάνισή μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν ντροπή για την ομάδα μας”

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος δεν κρύφτηκε πίσω από το δάκτυλό του και εστίασε την αιτία της ήττας στο πολύ κακό πρώτο ημίχρονο της ομάδας του.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Ο τεχνικός του Ηφαίστου τόνισε: “Αν θέλουμε να αναλύσουμε τον αγώνα είναι κάτι πολύ εύκολο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαμε, στο δεύτερο ημίχρονο παλέψαμε για τη νίκη, αλλά ήταν πολύ αργά.

Ο Άρης ήταν πολύ καλός, αποφασισμένος. Εμείς καθόλου. Η εμφάνισή μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν ντροπή για την ομάδα μας, γιατί δεν έχουμε δείξει τέτοιο πρόσωπο.

Εννοείται ότι ο Άρης ήταν καλός και μας πίεσε, αλλά δεν έχουμε δείξει ότι μπορούμε να παίξουμε τόσο άσχημα.

Μιλήσαμε στα αποδυτήρια, μπήκαμε αποφασισμένα, αλλά ήταν αργά. Μια τέτοια διαφορά δεν μπορείς να την καλύψεις εύκολα. Μείναμε για ώρα στους 9-10 πόντους, αλλά δεν μπορούσαμε παραπάνω…

Καλή συνέχεια στον Άρη. Εμείς πρέπει να καταλάβουμε ότι έχουμε πολύ δύσκολο πρόγραμμα, παίζουμε με ομάδες που καίγονται και η νοοτροπία μας πρέπει να είναι σαν αυτή του β’ ημιχρόνου”.