“Μας ξάφνιασε ο Άρης…”

Ο Σάββας Τσαμπούρης υποστήριξε ότι ο βαθμός της ισοπαλίας είναι σημαντικός για τον Αστέρα με βάση την εξέλιξη του αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

«Σίγουρα όπως ήρθε εξελίχθηκε το παιχνίδι ο βαθμός είναι ένας σημαντικός βαθμός, παραμείναμε στις ψηλές θέσεις, ήρθαμε σήμερα εδώ στον Άρη παρότι είναι μια ομάδα που’ χει σοβαρά προβλήματα εξωαγωνιστικά απ’ ότι διαβάζουμε οικονομικά προβλήματα μεγάλης φύσεως, να μείνουμε προσανατολισμένοι όμως εμείς μόνο στο αγωνιστικό κομμάτι, νομίζω ότι τα καταφέραμε μόνο στο πρώτο ημίχρονο που ήμασταν κυρίαρχοι, στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μας πίεσε μας ξάφνιασε, μας ισοφάρισε έχασε και ένα πέναλτι, το παιχνίδι μπορώ να το χαρακτηρίσω ότι άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο, χαθήκανε εκατέρωθεν ευκαιρίες κι έμεινε αυτό το 1-1», δήλωσε μεταξύ άλλων ο παίκτης της ομάδας της Τρίπολης.

Από την πλευρά του ο Σέτι τόνισε: «Η πρώτη εντύπωση είναι ότι νιώθουμε στεναχωρημένοι γιατί δεν πήραμε τους τρεις βαθμούς, νομίζω ότι αξίζαμε να τους πάρουμε».