Μετά από πέντε σερί ισοπαλίες στην Τούμπα, η νίκη είναι μονόδρομος για τον Άρη! (videos)

Στα πέντε τελευταία του ματς (για πρωτάθλημα και Κύπελλο) στην Τούμπα, ο Άρης είναι αήττητος, αλλά χωρίς νίκη! Πέντε σερί ισοπαλίες, τη στιγμή που στα δύο από αυτά τα ματς, έχασε τη νίκη, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με τους εκάστοτε διαιτητές να δίνουν το απαραίτητο… σπρώξιμο στον ΠΑΟΚ, για να αποφύγει την ήττα.

Το πλήρωμα του χρόνου, όμως, για τη νίκη έφτασε για τον Άρη, που εκτός από την μαθηματική εξασφάλιση της Ευρώπης θα πάρουν και πάλι κεφάλι στη μάχη της 2ης θέσης, με τον σημερινό τους αντίπαλο.

Αναλυτικά:

Tην σεζόν 2018/19 για το Κύπελλο 1-1 με γκολ του Ματέο, ενώ στο πρωτάθλημα το ματς έληξε με το ίδιο σκορ, με σκόρερ του Άρη τον Βέλεθ στο 85΄.

Την σεζόν 2019/20, ο Άρης ισοφαρίστηκε στο… 97΄από τον ΠΑΟΚ σε 2-2, ενώ με 12 παίκτες στην αποστολή, ήρθε ισόπαλος με 0-0 στα πλέι οφ.

Στην κανονική διάρκεια φέτος, ο Άρης προηγήθηκε με 0-2, αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις με 2-2 με ανύπαρκτο πέναλτι.