Με νίκες ξεκίνησαν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ

Με νίκες ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Πρωτάθλημα ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, που κέρδισαν την Λαμία και τον Παναιτωλικό αντίστοιχα.

Η Super League παίζει στη Stoiximan με αμέτρητες επιλογές, 0% γκανιότα*, bet builder και ενισχυμένες αποδόσεις! *Όροι & προϋποθέσεις
Η ΑΕΚ έκανε ποδαρικό στο νέο πρωτάθλημα πετυχαίνοντας τρία γκολ κόντρα στη Λαμία στο Αθανάσιος Διάκος (3-0). Ο Αραούχο με δύο γκολ (35′, 65′) και ο Πινέδα (73′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα υπέρ της Ένωσης. Χαμένο πέναλτι και δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι.

Κάκιστος αλλά νίκησε ο ΠΑΟΚ
Με ένα γκολ του Τόμας στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Παναιτωλικού στην Τούμπα με 1-0, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Το γκολ από τον Ισπανό επιθετικό σημειώθηκε στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά στην ισοφάριση, ιδιαίτερα προς το φινάλε της αναμέτρησης, με πιο χαρακτηριστική του Σενγκέλια στο 89′.