Με “πεντάρα” πέρασαν από το Αιγίνιο οι Νέοι του Άρη (0-5)

Νέα νίκη των Νέων του Άρη με 5-0 επί του Αιγινιακού, στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Football League Νέων. Ο Άρης συνεχίζει στην κορυφή του ομίλου με 11 νίκες και 1 ισοπαλία, έχοντας 34 βαθμούς!
Τα παιδιά του Πασχάλη Μελισσά προηγήθηκαν με 0-1 από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ήταν καταιγιστικοί με τον δείκτη του σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 0-5.

Σκόρερ του αγώνα οι Μπουλγκουρίδης, Δουζδαμπάνης, Χατζηιγνατιάδης (2) και Καρβούνης.

Για τον Άρη ως βασικοί ξεκίνησαν οι Αρβανίτης, Πολυχρονου, Γκόλτσιος, Καραϊσκος, Λιάτσος, Παπαγεωργίου, Χατζηπιρπιρίδης, Κλιγγόπουλος, Δουζδαμπάνης, Εμμανουηλίδης και Μπουλγκουρίδης.

Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Χατζηιγνατιάδης, Γιάντσιος, Ψωματάκης, Μπαγκαλιάνης και Καρβούνης.