Μπαγκής και Κουρέλλας έπαιξαν με την Εθνική Νέων

Διπλή εκπροσώπηση είχε ο Άρης στην ενδεκάδα της Εθνικής Νέων, στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε με την ομάδα Κ-20 του Ολυμπιακού στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Η «γαλανόλευκη» νίκησε με 2-1, έχοντας τους Μπαγκή και Κουρέλλα στο αρχικό της σχήμα.

Η Εθνική Νέων πήρε το προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Σταμογιάννου στο 32′, όμως επτά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έφερε προσωρινά το παιχνίδι στα ίσα για τον Ολυμπιακό. Το νικητήριο γκολ για τους Νέους σημείωσε ο Διαμαντάκος στο 47′.

Οι δύο νεαροί ποδοσφαιριστές των «κίτρινων», που αποτελούν βασικά στελέχη της Κ-20, αγωνίστηκαν αμφότεροι στο α’ ημίχρονο πραγματοποιώντας μια αρκετά καλή εμφάνιση, ενώ αναμένεται να επιστρέψουν στη Θεσσαλονίκη εντός των επόμενων ωρών.

Η σύνθεση της Εθνικής Νέων: Μελισσάς (46′ Μπάρκας), Κασαπάκης, Μπαγκής (46′ Λυκογιάννης), Γκαλίτσιος (46′ Παπαδημητρίου), Ρουγκάλας, Κίτσιου, Γιώτσας (46′ Κουσίδης), Κουρέλλας (46′ Μαρινάκης), Πέλκας, Ράνος (46′ Διαμαντάκος), Καϊμακαμούδης (46′ Πατινιώτης).