Μπράμπετς: Ο… μίστερ 1.260 λεπτά πέτυχε το απόλυτο με 13+1 στον πρώτο γύρο!

Ο Γιάκουμπ Μπράμπετς δεν έχει χάσει ούτε λεπτό στα παιχνίδια του πρωταθλήματος με τον Άρη. Είναι ο… μίστερ 1.260 λεπτά στο πρώτο γύρο, με 13+1 παιχνίδια σε πρωτάθλημα και κύπελλο!

Ο Τσέχος είναι ο μοναδικός παίκτης του Άρη με 13/13 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, όντας βασικός και αναντικατάστατος, ενώ αγωνίστηκε και στο μοναδικό μέχρι τώρα παιχνίδι κυπέλλου με τον ΟΦΗ

Ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός ανήκει σε ένα πολύ κλειστό γκρουπ, με παίκτες που αν αγωνιστούν σε ολόκληρο το τελευταίο ενενηντάλεπτο του πρώτου γύρου, θα κατέχουν το απόλυτο των λεπτών!

Μέσα σε αυτό το… οδοιπορικό είναι χαρακτηριστικό ότι δεν έχει δεχθεί κίτρινη κάρτα, αν και αμυντικός, ενώ πέτυχε ένα σπουδαίο γκολ, χαρίζοντας την νίκη (0-1) του Άρη κόντρα στην Λαμία στην κιτρινόμαυρη “επιστροφή”, μετά από μια δύσκολη περίοδο. Παράλληλα, έχει κι ένα δοκάρι στο περιπετειώδες παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ (ήττα με 2-1).