Μυθική Εστορίλ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, πέταξε εκτός Λιγκ Καπ την Πόρτο!

Θύμα τεράστιας έκπληξης έπεσε το βράδυ της Τετάρτης (06/12) η Πόρτο, με την Εστορίλ να την «πετάει» εκτός συνέχειας από το πορτογαλικό Λιγκ Καπ!

Η ομάδα του Βάσκο Σεάμπρα πανηγύρισε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί των «δράκων» με σκορ 3-1, παίρνοντας το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του θεσμού και αφήνοντας στα… κρύα του λουτρού το σύνολο του Σέρζιο Κονσεϊσάο!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Κασιάνο, για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα ο Πέπε. Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει ισόπαλο, κάτι που βόλευε την Πόρτο, εντούτοις, η Εστορίλ βρήκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τους Γκουιτάνε και Ζοάο Κάρλος στο 90+2′ και 90+6′ αντίστοιχα για το τελικό σκορ!

Κάπως έτσι, η Εστορίλ με το «2 στα 2» στον όμιλο εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκρισης, με το τελευταίο παιχνίδι της Πόρτο απέναντι στην Λεϊσόες να αποκτά πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα.