Copa del Rey: Απέφυγε μεγάλο κάζο η Μπέτις

Η Μπέτις απέφυγε το κάζο απέναντι στην Βιλανοβένσε (ομάδα 4ης κατηγορίας) και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά επικράτησε 2-1 και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Copa Del Rey.

Μετά τις Βαγιαδολίδ και Αλμερία, η ομάδα της Ανδαλουσίας έφτασε μία ανάσα από ένα αποκλεισμό-σοκ, καθώς μέχρι το 89ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ από το γκολ του Ισραελ Κάνο στο 63΄.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι τα έπαιξε όλα για όλα στη συνέχεια και αφού ισοφάρισε στο 89΄ με τον Εζαλζουλί, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με το τέρμα του Ιγκλέσιας έφερε τα πάνω και συνεχίζει στο Κύπελλο Ισπανίας.

Αντίθετα, η Μαγιόρκα με δύο γκολ του Χαβιέ Γιαμπρές μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος, επικράτησε άνετα εκτός έδρας με 3-0 της Βάλες Εγκουές και προκρίθηκε στον 3ο γύρο της διοργάνωσης.