Νίκησε και… πήρε ανάσα η Μπέρνλι (video)

Σπουδαία νίκη στην προσπάθειά της να «σώσει» και φέτος την κατηγορία πήρε η Μπέρνλι, που επικράτησε με 2-0 της Γουλβς, για την 14η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κλάρετς» είδαν τον Μπαρνς να βρίσκει και πάλι δίχτυα μετά τις 23 Νοεμβρίου, μετουσιώνοντας σε γκολ με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι την ασίστ του Τέιλορ που έκανε κούρσα 50 μέτρων, στο 35ο λεπτό για το 1-0!

Παράλληλα, η Μπέρνλι είχε και δοκάρι, στο 50’, με το τρομερό σουτ του Μπράουνχιλ που άφησε… άγαλμα τον Ρούι Πατρίσιο, με τους «λύκους» να την γλιτώνουν.

Πρόσκαιρα, όμως, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με ένα γκολ… σφραγίδα για την Μπέρνλι…

Όταν από γέμισμα στην περιοχή της Γουλβς, ο Ταρκόφσκι πήρε την κεφαλιά και ο Γουντ σκόραρε από κοντά το 2-0, «καθαρίζοντας» πρόωρα και δίκαια τη νίκη της ομάδας του!

Καθώς το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1, στο 88ο λεπτό, με τον Φάμπιο Σίλβα να ανατρέπεται από τον Μπένσον -που είχε μπει νωρίτερα αλλαγή- και να εκτελεί ο ίδιος εύστοχα το πέναλτι, για να γίνει ο νεότερος σε ηλικία σκόρερ της ομάδας του στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Αφού στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τραορέ σέντραρε για τον Σάις, αλλά το σουτ του δεύτερου ήταν απελπιστικά άστοχο κι έτσι η Γουλβς δεν μπόρεσε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλιας…