Νίκη για την Αρμάνι με εξαιρετικό Λαφαγιέτ

Η αντίπαλος του Άρη στο Last 32 του Γιούροκαπ, Αρμάνι Μιλάνο του Όλιβερ Λαφαγιέτ δείχνοντας το καλό της πρόσωπο στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη με 76-91 επί της Κρεμόνα στο εναρκτήριο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Κρεμόνα και η Αρμάνι πριν από την έναρξη του αγώνα είχαν από 9 νίκες και 4 ήττες, αλλά η ομάδα του Γιασμίν Ρέπεσα ήταν εκείνη που κατάφερε να κάνει διψήφιες τις επιτυχίες της. Οι φιλοξενούμενοι ανεβάζοντας «στροφές» στην τέταρτη περίοδο – το επιμέρους σκορ της ήταν 14-27 – πήραν τη νίκη έχοντας για μπροστάρη τον Όλιβερ Λαφαγιέτ.

Τα δεκάλεπτα: 22-28, 37-45, 62-64, 76-91.

ΚΡΕΜΟΝΑ: Βιτάλι 7 (1), Μίαν 8 (2), Κουζίν 16, Κατζολάτο, Ουάσινγκτον 15 (3), Μπιλίγκα 9 (1), Μακ Γκι 9 (1), Τέρνερ 12 (3).

ΑΡΜΑΝΙ: Μακ Λιν 12, Λαφαγιέτ 24 (7/9τρ.), Μάτσβαν 15 (1), Μάγκρο 7, Τσιντσιαρίνι 5 (1), Τζένκινς 7 (1), Μπάρατς 8, Σίμον 13 (3).