Νίκη για τις κορασίδες στο ποδόσφαιρο

Οι κορασίδες του Άρη επικράτησαν με 4-3 του προπαιδικού τμήματος των Πρότυπων Εκπαιδευτηρίων, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της β΄ φάσης για τις θέσεις 9-15.

Οι «κίτρινες» προηγήθηκαν με γκολ της Αγγελικής Κεχαγιά στο 10΄ (1-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου), ενώ στην επανάληψη, οι αντίπαλοι ισοφάρισαν σε 1-1.

Ωστόσο, η Ανθή Διονυσάτου στο 31΄ έβαλε και πάλι τον Άρη μπροστά με 2-1, όμως, τρία λεπτά αργότερα τα κορίτσια του Μακρίδη ισοφαρίστηκαν εκ νέου. Στο 38′ οι «κίτρινες», χάρη σε γκολ της Μαριάννας Κυριαζίδη έκαναν το 3-2, στο 42΄ ήρθε η ισοφάριση (3-3), όμως, η Αγγελική Κεχαγιά και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 46΄, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

ΑΡΗΣ (Μακρίδης): Ευαγγελίδου, Κεχαγιά, Διονυσάτου, Θωμαδάκη, Βουτσά, Χατζηνείρου, Γουαντίλ, Κυριαζίδη, Μουστάκη, Βατού.

Πηγή: arisac.gr