Νίκη με ανατροπή ο Προμηθέας επί του Ηφαίστου – Η βαθμολογία της Basket League

Ο Προμηθέας Πάτρας, επόμενος αντίπαλος του Άρη, κέρδισε με 73-68 τον Ήφαιστο Λήμνου χάρη στην αντεπίθεσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Με εξαιρετική άμυνα στην τέταρτη περίοδο, οι Πατρινοί «μπλόκαραν» τον Ήφαιστο και τον νίκησαν 73-68, ανεβαίνοντας στο 14-7. Από την άλλη, η ομάδα της Λήμνου γνώρισε τη δεύτερη σερί της ήττα και έπεσε στο 11-10.

To παιχνίδι κρίθηκε όταν το 60-66 στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου έγινε 72-67 στο 39’ με την ομάδα του Μανωλόπουλου να μένει με μόλις έναν πόντο για περίπου επτά λεπτά!

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 42-38, 57-60, 73-68

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Σαλούστρος 4, Κατσίβελης 12 (2), Μέιερ 13 (3), Λίποβι 13 (2), Έλις 2, Κασελάκης 6 (1), Γκίκας 3 (1), Τσαϊρέλης 4, Παρκς 13 (13ριμπ.), Μπράουν 3.

Ήφαιστος Λήμνου (Μανωλόπουλος): Γκότσερ 4, Έβανς 12 (10ριμπ.), Γουίγκινς 4, Μπρέιζελτον 6 (1), Φρεϊμάνις 6 (1), Μανωλόπουλος, Μούρτος 8, Σταμάτης 11 (2), Διαμαντάκος 2, Χαριτόπουλος, Σμιθ 7 (1).