Νίκη (5-4) της Κ17 του Άρη επί του Βόλου

Η Κ17 του Άρη επικράτησε με 5-4 του Βόλου και μεγάλους πρωταγωνιστές τους Βέργα και Δάσκο που πέτυχαν από δύο γκολ.

Ο Βέργας άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό κάνοντας το 1-0, με τον Βόλο να απαντάει στο 8ο με τον Σιάντη και στο 25ο με τον Χάνο για το 1-2. Οι «κίτρινοι» ισοφάρισαν πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Δάσκο σε 2-2 (40ο), ενώ με τον Βέργα προηγήθηκαν με 3-2 στο 49ο λεπτό. Ο Δάσκος διαμόρφωσε το 4-2 στο 50ο λεπτό με τον Βεριντιάνο να κάνει το 5-2, τρία λεπτά αργότερα. Ο Βόλος μείωσε με τον Σιάντη να πετυχαίνει «χατ τρικ» με γκολ στο 84ο και στο 89ο στο τελικό 5-4.

Η Σύνθεση του Άρη: Παπαστέργιος, Μαυρόπουλος, Βέργας (87’ Σιταράς), Δούπατσης, Σεβαστίδης, Πασχαλίδης, Δάσκος (87’ Χατζηβασιλείου), Σεφα, Βεριντιανο (87’ Κατσαρέας), Μπαζούκης, Χαρούπας (80’ Παλάσκας).