Νεανίδες: Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Άρη (52-53)

Την ήττα με 52-53 γνώρισαν οι Νεανίδες του Άρη από τον Παναθλητικό στο Παλέ για την 14η αγωνιστική της ΕΚΑΣΘ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, οι «κιτρινόμαυρες» ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ σε μεγάλο μέρος του αγώνα.

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά, όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει τη διψήφια διαφορά που πήρε στην πρώτη περίοδο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 32-31, 38-39, 52-53

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Δροσούνη 10(1), Κυρπιζλίδου 4, Καρβουνιάδου 15(2), Στεργάκη 15, Καζαμία 4, Κουλιού, Βλάχου 4, Τόλη Α., Τόλη Ε.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Λαζάρου-Μακρής): Αθανάτου 6(1), Μπαξεβάνου 2, Σαράντη 6, Θεοδοσίου 4, Σβορώνου, Κωνσταντινίδου 5, Μπαχαρίδου 10, Σταματάκη 10, Αντωνίου 10, Μπατή.