Ντέρμπι με τα… όλα του: Ερυθρός Αστέρας-Παρτιζάν 2-2, με τελικές 20-2! (video)

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο «Ράικο Μίτιτς» με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την ισοπαλία (2-2) παίζοντας από το 74ο λεπτό με δέκα παίκτες.

Έτσι, μετά από αυτό το αποτέλεσμα και μετά από 24 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Σερβίας, η Παρτιζάν είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 60 βαθμούς και ακολουθεί ο Ερυθρός Αστέρας με 59.

Στα αξιοσημείωτα, επίσης, του αγώνα το γεγονός ότι οι τελικές ήταν 20-2 υπέρ του Ερυθρού Αστέρα!

Ο Σπάχιτς άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό για τους γηπεδούχους του Βλάνταν Μιλόγεβιτς με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στην πρώτη τελική τους στον αγώνα.

Στο 49’ η Παρτιζάν πέτυχε το δεύτερο γκολ με τον Καλουλού για να κάνει το 2-2 ο Εντιαγέ στο 67’.