Ξιφασκία: «Χρυσός» ο Γρόλλιος στην Πολωνία (video – photos)

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Θωμάς Γρόλλιος στο διεθνές τουρνουά «Wratislavia Challenge», το οποίο διεξήχθη στο Βρότσλαβ της Πολωνίας.

Stoiximan: 650+ στοιχήματα σε όλους τους αγώνες & ειδικές επιλογές για σκόρερ, κάρτες, πέναλτι!

Όπως ανακοίνωσε ο σύλλογος: “Ο αθλητής του ΑΡΗ κέρδισε στον τελικό τον Ντάμιαν Παλκόφσκι και πήρε την πρώτη θέση στο τουρνουά, το οποίο είναι ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης, με πολυπληθή συμμετοχή.

Στο τουρνουά πήραν μέρος και ακόμα τρεις αθλητές του ΑΡΗ, από τη «χρυσή» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ομάδα Παίδων και μία αθλήτρια από την «ασημένια» ομάδα των Κορασίδων.

Η Εβίτα Καβέλη κατέλαβε την 8η θέση, ο Χρήστος Σούσουρας την 9η, ο Γκυ Λεωτόν την 11η και ο Ευθύμιος Γιακουστίδης τη 17η.

Στο παρακάτω βίντεο, μετά το 5:37:00 μπορείτε να δείτε τον τελικό που χάρισε στον Γρόλλιο την πρώτη θέση.