Οφρυδόπουλος: “Να μείνουμε στην τρίτη θέση και να μειώσουμε τη διαφορά”

Iκανοποιημένος δήλωσε ο προπονητής της Παναχαϊκής, Σωκράτης Οφρυδόπουλος.

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σωκράτη Οφρυδόπουλου μετά την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Παναιγιάλειου:

«Εγινε ένα τοπικό ντέρμπι με ιδιαιτερότητες που είχε δύναμη και πάθος. Εμείς, όμως, μετά τις τελευταίες ήττες θέλαμε τη νίκη και τα καταφέραμε. Σήμερα είχαμε αλλαγές στο σχήμα μας, αλλά πιστεύω πως πήγαμε καλά. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ξεκάθαρο δικό μας, εκτός από τα δυο γκολ είχαμε και άλλες ευκαιρίες για να σημειώσουμε και άλλα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος μπήκε πιο δυνατά, όμως πιστεύω πως δεν κινδυνεύσαμε. Εκτός από το πέναλτι που έγινε στο τέλος και είχαμε άγχος για λίγα λεπτά. Σήμερα αγωνίστηκε ένα κράμα νέων και έμπειρων παικτών και αξίζουν σε όλους συγχαρητήρια. Στους μεγάλους γιατί βοήθησαν πολύ στους μικρούς αλλά και στους νεαρότερους που παρότι δεν είχαν εμπειρίες, όπως ο Κωνσταντακοπουλος και ανταπεξήλθαν.

Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον κόσμο μας για την παρουσία του και η Παναχαϊκή οφείλει να παίξει και για αυτούς. Στόχος μας είναι να μείνουμε στη 3η θέση και να μειώσουμε τη διαφορά από τον 2ο».