Ο Βόλος δεν κατέβηκε ποτέ στη Λεωφόρο και ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 (video)

Σε… ρόλο κομπάρσου ο Βόλος απέναντι στον Παναθηναϊκό όπου γνώρισε την ήττα με 2-0, ενώ θα μπορούσε να δεχτεί κι άλλα τέρματα. Ωστόσο η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς έπρεπε να μείνουν με παίκτη παραπάνω για να πανηγυρίσουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Μετά από πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, οι «πράσινοι» κατέκτησαν το τρίποντο χάρις στα γκολ των Κουρμπέλη και Σπόραρ (πέναλτι), ενώ είχαν και δύο δοκάρια (ένα σε κάθε ημίχρονο) με τον Παλάσιος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης (64’ Κώτσιρας), Σένκεφελντ, Σάρλια, Χουάνκαρ (86’ Πούχατς), Ρουμπέν, Κουρμπέλης (75’ Τσέριν), Μαντσίνι (75 Βέρμπιτς), Μπερνάρ, Παλάσιος, Ιωαννίδης (63’ Σπόραρ).

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Σι, Λούνα, Καρτάλης (46’ Οζέγκοβιτς), Τσιρίνος, Γκάκι (87’ Μεθκίδα), Πιρές (61’ Κάτσε), Κούτσιας (72’ Τσοκάνης).